Zdjęcie naszej realizacji

Balustrady szklane - jak montować, jak o nie dbać?

Balustrada to element stanowiący zabezpieczenie oraz ułatwiający komfortowe korzystanie ze schodów, balkonów, tarasów, dachów, który równocześnie może pełnić także funkcję ozdobną. Zgodnie z najnowszymi trendami, najmodniejsze balustrady to właśnie te szklane, przezroczyste, które prezentują nie niezwykle nowocześnie, futurystycznie i modne. Jednocześnie dzięki lustrzanej powierzchni powiększają optycznie przestrzeń, wydają się lekkie i nie przytłaczają danego pomieszczenia. Czy warto się na takie zdecydować?

Jakie zalety mają balustrady wykonane ze szkła?

Kiedyś kojarzone głównie z biurowcami i galeriami handlowymi, dziś z powodzeniem stosowane nawet w prywatnych domach. Czy to dobry pomysł, aby wybrać szkło na materiał idealny na balustrady? Przede wszystkim przed zakupem musimy wiedzieć, że muszą one spełniać odpowiednie warunki techniczne, po co aby były w 100% bezpieczne w późniejszym użytkowaniu – musi zostać zastosowane szkło hartowane o podwyższonej wytrzymałości, które w razie ewentualnego uszkodzenia tłucze się na drobne, nieostre odłamki. Do wyboru mamy balustrady szklane samonośne, na szynie oraz w stalowej ramie.

Główne zalety balustrad szklanych:

- duża wytrzymałość na uszkodzenia natury mechanicznej oraz na działanie najróżniejszych, często niekorzystnych i trudnych warunków atmosferycznych w przypadku montażu na zewnątrz - łatwość czyszczenia - optyczne powiększenie przestrzeni oraz rozjaśnienie wnętrza dzięki swobodnemu przepływowi światła - tworzą efekt bardzo nowoczesny, modernistyczny, idealnie pasujący do większości współczesnych wnętrz zarówno budynków mieszkalnych, jak i tych użyteczności publicznej

Zobacz nasze realizacje Balustrad

A czy posiadają jakieś wady?

Jedyną wadą balustrad szklanych może być dość wysoka cena oraz duża widoczność ewentualnych zabrudzeń. Są także przezroczyste, zatem nie zapewniają prywatności, co należy wziąć pod uwagę zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowanie tarasowe albo balkonowe, chociaż oczywiście możemy w tej sytuacji zdecydować się na szkło mleczne lub przyciemniane.

Montaż balustrad szklanych

Montaż balustrad szklanych nie jest specjalnie skomplikowany i nie wymaga specjalistycznego stroju ani sprzętu. Oczywiście możesz zamówić ekipę, która wykona taką usługę, ale jeśli czujesz się na siłach, to z powodzeniem możesz również wziąć się za to sam. Wygodne koszulki męskie i dresowe spodnie to idealny, wygodny strój do takiej pracy. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, a każdy domowy majsterkowicz i tzw. „złota rączka” z pewnością sobie z tym poradzi. Pamiętaj o dokonaniu dokładnych, szczegółowych pomiarów. Polecana wysokość barierek to około 90 cm.

Jak dbać i czyścić balustrady szklane?

Pielęgnacja balustrad wykonanych ze szkła nie jest trudna ani skomplikowana i przypomina czyszczenie luster bądź szyb okiennych. Wystarczy zainwestować w skuteczny płyn nie zostawiając zacieków oraz miękką ściereczkę np. z mikrofibry, a na koniec wytrzeć wszystko do sucha za pomocą papierowego ręcznika.

Zapraszamy! zobacz naszę pełną ofertę